Jesen je stigla u naš područni vrtić Lug!

Jesen se ušuljala u naš vrtić, a mi smo ju radosno prihvatili i popratili brojnim jesenskim aktivnostima.

Sreća je i smatramo da je neprocjenjivo blago što je naš vrtić okružen prirodom. Sve nam je u blizini: igralište, park, njiva, vrtovi, voćnjaci, seosko domaćinstvo. Sve je puna plodova i darova koji prolaze kroz dječje radoznale ruke.

Formirali smo „jesenski centar“ prepuni kestena, oraha, raznobojnog lišća, tikvica koje djeca koriste za manipuliranje, promatranje, istraživanje i igru. Kroz brojne likovne aktivnosti potiče se dječja mašta i kreativnost. Pritom nastaju lutke od tikvice, figurice i ježevi od kestena…

A mi óvodánkban is belopakodott az ősz. Színpompás levelei, gazdag termései számtalan foglalkozást kínál a gyerekeknek. Óvodánkat csodálatos természeti környezet veszi körül: az orrunk elött van a park, a játszótér, a mező, a kertek, a gyümölcsösök és pár gazdasági udvar is útban esik. Sétáink alkalmával leveleket, bogyókat, gyümölcsöt, diót, gesztenyét, tököt gyűjtögetünk megvalósítva a környezeti nevelést, a mozgást és játékot. Az összegyüjtött termésekből őszi sarkot alakítottunk. A termések a különböző játékok, foglalkozások során a gyerekek rendelkezésére állnak. A gyerekek gazdag képzeletének, kreatívitásának köszönhetően születnek a gyesztenye sünik, a tökfilkók a csutka babák…