III. Partnerski susret

U sklopu međunarodnog projekta pod nazivom: Bezgranične mogućnosti zdravstvenog odgoja Program -HELP! , naš vrtić je bio domaćin III. partnerskog susreta. Projekt je u okviru programa ERASMUS+: programa Unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport, a traje od 1.9.2016 do 31.8.2018.

Posjetili su nas gosti  iz 4 vrtića, a to su:

1.Kertvárosi Óvoda,Pécs, Mađarska; glavni koordinator

2.Gradinita Reformata NR.1 Csemete, Cluj-Napoca ( Kolozsvár), Rumunjska; partner

3.Gradinita Ficanka,Odorheu Seciuesc ( Székelyudvarhely ), Rumunjska; partner

4. Zakladna škola s materskou školou, Lučenec ( Losonc ) Slovačka; partner.

Tijekom boravka gosti su se upoznali s kulturom, tradicijom i ljepotama Baranje iz zraka, s vode i šetajući, te degustirajući gastro ponudu. Posjetili su i vrtiće u našoj općini , a u biljskom vrtiću su ih dočekali mali folkloraši s hrvatskim narodnim plesovima.

Naš cilj bio je da partneri dobiju pozitivnu sliku o našoj državi i zavičaju. Idući susret biti će početkom listopada u Rumunjskoj,  a i dalje ćemo nastojati da u vrtićima zdravstveni odgoj postane što zastupljeniji i da se upoznamo s različitim metodama i primjerima dobre prakse.

 

Monika Mataković ( odgojitelj ) i Ilonka Ružička ( odgojitelj, koordinator projekta )